Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

5849 HTS-SS Blue Telemetrická ústredňa Elektro

Náhľad produktu - 5849 HTS-SS Blue Telemetrická ústredňa Elektro

Dostupnosť:
Na sklade 1 ks

Nademlejnská - eshop 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 25,06 €
+
Výrobca: Hitec
Kód tovaru: 1HI29937

Popis produktu

Telemetrický systém Hitec 2.4GHz sa vďaka telemetrickej ústredni HTS-SS Blue rozrastá o možnosť merania prúdu a napätia. Teraz môžete lietať s vaším modelom A VTEDY poznať aktuálne otáčky motora, prúdový odber pohonného elektromotora alebo iného palubného zariadenia, napätie napájacieho akumulátora alebo v inom mieste palubnej elektroinštalácie, teploty na rôznych miestach a GPS informácie zahŕňajúce údaje o polohe, rýchlosti a výške. Systém je možné inštalovať do väčšiny lietajúcich modelov: vrtuľníkov, vetroňov, modelov poháňaných elektromotorom.

Telemetrická ústredňa slúži k zberu dát z vonkajších čidiel (až 9 snímačov) a ich prenosu do telemetrického prijímača Hitec s dátovým vstupom (Optima 7 a Optima 9). Ako naznačuje názov ("Elektro"), je optimalizovaná predovšetkým pre modely poháňané elektromotorom - lietadlá, vrtuľníky, autá i lode. Ústredňa obsahuje elektroniku "obsluhujúcu" jednotlivé snímače - nie je preto možné zapojiť samotné čidlo priamo do prijímača, ale vždy iba prostredníctvom ústredne.

Pre správnu činnosť je potrebné vopred skontrolovať (a podľa potreby aktualizovať s pomocou HPP-22), že:

  • software vysielača Aurora 9 (ak jej používate) je verzia 1.08 alebo novší
  • software vysielačového modulu Spectra 24 (alebo VF dielu u Optic 6 Sport 2,4 GHz) je verzia 3.01 alebo novší
  • software prijímača Optima (7 alebo 9) je verzia 2.02 alebo novší

Návod, ako vykonať aktualizáciu nájdete TU.

Ústredňa nevyžaduje žiadne nastavovanie, zapája sa pomocou dvojice káblov s ňou dodávaných - zapleteným trojžilovým káblikom sa vedie telemetria do vstupu DATA na prijímači, plochý káblik slúži na napájanie ústredne a snímačov (4,8-8,4). Pripojiť ho môžete priamo do nepoužívaného servovýstupu prijímača. Ak sú všetky obsadené, potom pomocou Y-kábla, alebo môžete napájanie priviesť priamo od vypínača prijímačového akumulátora.

Okrem dátového výstupu (DATA) a zásuvky napájania (P) má ústredňa deväť zásuviek s nezameniteľnými konektormi pre rôzne druhy snímacích čidiel:

  • R1, R2 - pre pripojenie snímačov otáčok
  • C - pre pripojenie snímača prúdu
  • V - pre pripojenie snímača napätia
  • G - pre pripojenie GPS snímača
  • T1, T2, T3, T4 - pre pripojenie teplotných čidiel

Pripojiť môžete až dva snímače otáčok, nezáleží, či magnetické alebo optické, číslo zásuvky udáva adresu, na ktorej sa dané čidlo objaví na displeji vysielača Aurora 9 alebo na monitore počítača pri pripojení prostredníctvom rozhrania HPP-22 k vysielačovému modulu.

Podobne môžete pripojiť až štyri teplotné čidlá, číslo zásuvky opäť udáva adresu čidla.

Pri pripojení snímača prúdu treba na vysielači (alebo na pripojenom PC či inom telemetrickom rozhraní) zvoliť zodpovedajúci typ snímača (C50 alebo C200), aby bola zobrazovaná správna hodnota prúdu.

Vzhľadom k malým rozmerom a nízkej hmotnosti (ústredňa so VŠETKÝMI pripojenými snímačmi váži cca 45 g - tj. toľko, čo jedno štandardné servo), je možné telemetrické údaje získavať aj z paluby malých a ľahkých modelov.

Sada telemetrickej ústredne obsahuje: telemetrickú ústredňu HTS-SS Blue, napájací kábel, dátový kábel a obojstrannú penovú samolepiacu pásku.

Technické informácie

Napájanie 4,8 - 8,4 V (max. 2S Li-poly)
Rozsah prevádzkových teplôt -20°C ~ +60°C
Rozmery 34x24x5 mm
Hmotnosť 7 g bez káblov, 12 g s káblami

Otázka k produktu: 5849 HTS-SS Blue Telemetrická ústredňa Elektro

Kód tovaru: 1HI29937

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.