Vážení zákazníci, predajňa v Zlatnické ulici je trvalo uzavretá. Budeme sa na Vás tešiť v novembri v nových priestoroch na ulici Nademlejnská 651/7 v Hloubětíne. Ostatné pobočky a zásielkový predaj pokračujú v normálnej prevádzke. Ďakujeme za pochopenie.

OPTIMA 6 LITE 2.4GHz AFHSS prijímač

Náhľad produktu - OPTIMA 6 LITE 2.4GHz AFHSS prijímač

Dostupnosť:
Na sklade 4 ks

Nademlejnská - eshop 2 ks
OC Šestka 1 ks
OC Letňany 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 46,67 €
+
Výrobca: Hitec
Kód tovaru: 1HI29438

Popis produktu

Malý šesťkanálový 2,4 GHz prijímač v odľahčenej lexanovej krabičke s AFHSS systémom Hitec s prenosom základnej telemetrie (len napájacie napätie prijímača), plným dosahom a zvýšeným rozsahom napájacieho napätia (4-5 Ni-xx, 2s Li-poly). Prijímač je určený pre všeobecné použitie v malých modeloch všetkých kategórií; vďaka malým rozmerom, nízkej hmotnosti a konektorom zasúvaným v pozdĺžnej osi je vhodný aj pre modely s veľmi štíhlym trupom. Použitie AFHSS prenosovej technológie prináša vysokú odolnosť voči rušeniu a možnosť nastavenia núdzových výchyliek (fail-safe) pre prípad výpadku alebo silného rušenia signálu vysielača.

Párovanie s vysielačom a nastavovanie fail-safe núdzových výchyliek sa vykonáva s pomocou programovacieho tlačidla SET na prijímači, prevádzkové stavy sú indikované 2 LED diódami.

Telemetria: Prijímač do vysielača odovzdáva informácie o hodnote napájacieho napätia prijímača.

Okrem bežného napájania so 4-5 článkovým akumulátorom NiCd/NiMH alebo 2S lítiovým akumulátorom (Li-poly, Li-Fe, Li-ion) je možné prijímač napájať prostredníctvom vstavaného stabilizátora napájania. V takom prípade sa napájacie napätie (4,8-35 V) privedie na zásuvku SPC, z ktorej sa vyberie skratovacia prepojka, s ktorou je prijímač dodávaný. SPC systém zaisťuje iba napájanie prijímača, pre napájanie serv musíte na niektorú zo zásuviek kanálov 1. .. 6 priviesť napájacie napätie 4,8-7,4 V (podľa typu serv, napätie väčšie ako 6,0 V len pre servá Hitec radu HV). Vďaka SPC tak môžete u elektroletov prijímač napájať priamo z pohonného akumulátora a obísť tak riziko výpadkov napätia alebo úplného zlyhania BEC stabilizátora napájania v regulátore otáčok. Alebo môžete SPC využiť pre jednoduché vytvorenie dvojitého napájacieho systému so samostatným akumulátorom pre prijímač a ďalším pre servá bez potreby ďalších prídavných obvodov alebo zariadení.

Prijímač OPTIMA 6 2.4GHz je vybavený kontaktovými lištami pre štandardné konektory UNI (= JR/Graupner, Hitec, Futaba).

Sada prijímača obsahuje: prijímač Optima 6 LITE, držiak antény BODA s 2 skrutkami, dvojžilový káblik s konektorom pre napájanie cez SPC vstup.

Technické informácie

Modulacia/Kódovanie 2.4GHz AFHSS
Počet kanálov 6
Funkcie Fail-safe, Telemetria
Napájanie (4,8-35 V pri SPC) 4.8V, 6V, 7.4V
Odber bez serv [mA] 90
Dĺžka [mm] 44.9
Šírka [mm] 18.4
Výška [mm] 7.4
Hmotnosť [g] 9.4

Otázka k produktu: OPTIMA 6 LITE 2.4GHz AFHSS prijímač

Kód tovaru: 1HI29438

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.